2 خرداد 1403

مرکز تخصصی مهدویت

اَللَّهُمَّ صَلِّ علي مَوْلانا وَ سَيِّدِنا صاحِبِ الزَّمانِ

دعای افتتاح یادمان می‌دهد به نام دین و مهدویت سرگرم خود نشویم!

دعای افتتاح

حجت‌‌الاسلام كفیل با بیان اینكه بهترین مدل ارتباط با خدا، دعا كردن است، گفت: از بهترین دعاهایی كه پیوند ما با امام عصر(عج) و از خدا طلب كردن برای قرار گرفتن در مسیر یوسف زهرار(س) محسوب می‌شود، دعای افتتاح است.

به گزارش واحد خبر مركز تخصصی مهدویت و به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام محمدصادق كفیل در شرح فرازهایی از دعای افتتاح، اظهار كرد: انسان در زندگی نیازمند ارتباط با خالق است، و بهترین مدل ارتباط با حضرت حق، دعا كردن و خواستن است، فیوضات الهی با دعا جذب می شود تا نخواهید چیزی گیرتان نمی آید، فیض خدا هم رحمانی است و هم رحیمی، فیض رحمانی دادنی است و فیض رحیمی گرفتنی.

رئیس مركز تخصصی صحیفه سجادیه تصریح كرد: وقتی انسان ایمان آورد، از ولایت خدا بهره مند می شود از بهترین دعاهایی كه پیوند ما با امام عصر(عج) و از خدا طلب كردن برای قرار گرفتن در مسیر یوسف زهرار(س) محسوب می شود، دعای افتتاح است دعایی كه امام زمان(عج) خودشان آن را به ما یاده داده اند.

وی در ادامه بیان كرد: در فرازی از این دعای شریف می خوانیم: «اللَّهُمَّ اجْعَلْهُ الدَّاعِيَ إِلَى كِتَابِكَ»، این وصف حضرت حجت(عج) و حكومت ایشان است، یعنی دعوت امام عصر(عج) به قرآن و كتاب تو و برای تو است، آقا می آید كه خدا را به عالمیان دعوت كند، آنچه سبب شد كه پیامبر خاتم(ص) بفرمایند هیچ پیامبری مثل من اذیت نشد برای فاصله ای بود كه بین بندگان با خدا وجود داشت!

حجت الاسلام كفیل تاكید كرد: زیبایی ظهور برای آن است كه این فاصله را برطرف می كند، حضرت حجت(عج) مردم را به كتاب خدا دعوت و این متن آسمانی را به جامعه معرفی می كند و جامعه سرگرم مُلك را ملكوتی می كند، مهم آنكه در وصف امام زمان(عج) چنین تعبیری داریم یعنی به نام قرآن و دین و مهدویت سرگرم خود نشویم! همه زیبایی ظهور در یك كلمه است كه همه می گویند: خدا

وی در پایان خاطرنشان كرد: امام مهدی(عج) از كتاب خدا بهره می گیرد و انسان های خودگرا و مشغول به زندگی مادی و شهوات را خدایی می كند؛ قرآن می فرماید: «... استَجيبوا لِلَّهِ وَلِلرَّسولِ إِذا دَعاكُم لِما يُحييكُم؛ دعوت خدا و پیامبر را اجابت كنید هنگامی كه شما را به سوی چیزی می‌خواند كه شما را حیات می‌بخشد»؛ فرق سخن پیامبر(ص) و امام(ع) چیست كه ما را زنده می كند؟ آنها از خدا سخن می گویند، اگر می خواهیم رشد كنیم و تغییری در ما ایجاد شود به سمت قرآن برویم و در ماه نزول قرآن از این سفره بهره مند شویم