24 تیر 1403

مرکز تخصصی مهدویت

همایش بزرگ “عهد جانان” برگزار شد

همایش “تجدید بیعت طلاب با حضرت بقیه‌الله الاعظم(عج)” با حضور رییس ستاد اقامه نماز كشور، مسؤولان حوزه و طلاب معمم در شبستان كربلای مسجد مقدس جمكران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی مركز تخصصی مهدویت از خبرگزاری رسا، همایش “تجدید بیعت طلاب با حضرت بقیه‌الله الاعظم(عج)” امشب با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی رییس ستاد اقامه نماز كشور، مسؤولان حوزه و طلاب معمم در شبستان كربلای مسجد مقدس جمكران برگزار شد.
بر اساس این گزارش ابتدا اشعار و سروده‌هایی در مدح و رثای اهل‌بیت طاهرین و امام زمان(عج) سروده شد.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین قرائتی با اشاره به اهمیت استفاده از زمان و موقعیت برای طلاب و روحانیان اظهار داشت: هر طلبه و روحانی بایستی برای خود برنامه‌ریزی خوب و منسجمی داشته باشد تا آثار و نتایج آن در جامعه نمودار شود.
وی ادامه داد: هیچ زمانی به اندازه زمان كنونی، نیاز به آخوند و كارشناس دینی در جامعه وجود نداشته است، اما این آخوند و طلبه باید توانایی پاسخگویی به شبهات و مسائل كلامی و دینی را داشته باشد.
استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به آیه 145 سوره اعراف اظهار داشت: باید ببینیم كه حوزه‌های علمیه كشور چقدر به این آیه پرداخته است، اما حتی در صورت نپرداختن حوزه به دروس تفسیر و قرآن، خود طلبه‌ها باید برنامه‌های قوی و محكمی درباره دروس تفسیری برای خود داشته باشند و معطل برنامه‌ریزی حوزه نمانند.
وی اضافه كرد: اگر درس تفسیر و نهج‌البلاغه در دسترس ما نباشد، خود ما باید به صورت قوی به این دروس پرداخته و آنها را از مهجوریت خارج سازیم.
حجت الاسلام والمسلمین قرائتی با اشاره به ظرفیت بالای قرآن كریم بیان كرد: ظرفیت این كتاب الهی به قدری است كه ساعت به ساعت مطلب جدیدی به ما می‌آموزد و این نشان از ظرفیت و محتوای بی‌انتهای این كتاب دارد.
گفتنی است در پایان میثاق نامه طلاب با امام زمان(عج) به صورت همگانی در شبستان كربلای مسجد مقدس جمكران قرائت شد.