10 خرداد 1403

مرکز تخصصی مهدویت

برگزیدگان اولین فراخوان جایزه سالانه گفتمان مهدویت اعلام شد

مسئول موسسه اندیشه و تمدن شیعه از پایان ارزیابی آثار وارده اولین فراخوان جایزه سالانه گفتمان مهدویت خبر داد.
حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری شاهرودی، رئیس این مؤسسه با تبریک فرارسیدن بهار قرآن و معنویت، گفت: با عنایات الهی و الطاف اهل بیت(ع)، اولین فراخوان جایزه سالانه گفتمان مهدویت در نکوداشت مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی، اعلام و با استقبال خوب نویسندگان، محققان و ادبا و شعرای ارجمند، آثار بسیار خوبی در زمینه‌های مختلف پژوهشی، ادبی، هنری و … به دبیرخانه این کنگره واصل شد.

وی افزود: با توجه به حجم بالای آثار ارسالی به دبیرخانه، ارزیابی‌ها تا ۲۵ شعبان المعظم به طول انجامید که سه نفر از نویسندگان و شعرا به طور مشترک برگزیده این جایزه شدند.

استاد حوزه علمیه قم در ادامه بیان کرد: منظومه ظهور مقدس که سال ۱۴۰۱ به‌عنوان جلد پنجم منظومه بزرگ حماسه امام و مردم سروده استاد محمّدعلی پاکدل، به چاپ رسیده است از برگزیدگان این جایزه است. همچنین کتاب انتظار فرج اثر پژوهشگر گرامی آقای محمدتقی شاکر، برگزیده دیگر این جایزه سالانه است.

پژوهشگر ارجمند محمد شهبازیان دیگر برگزیده این جایزه سالانه است که با مقالاتی، همچون تحلیل بر روایت اصبغ بن نباته از منظر آيت‌الله العظمی صافی گلپایگانی و مقاله مبانی انتظار مقاومتی در این فراخوان شرکت کرده بودند.

مدیر مسئول موسسه اندیشه و تمدن شیعه افزود: ان‌شاءالله مراسم تجلیل از برگزیدگان این فراخوان پس از ماه مبارک رمضان در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد و فراخوان سال جدید نیز با حضور بیشتر محققان، پژوهشگران، شعرا و داستان‌نویسان در اواخر پاییز سال ۱۴۰۲ اعلام خواهد شد