24 تیر 1403

مرکز تخصصی مهدویت

مهدویت در کلام امام خمینی(ره)

فهرست مطالب:

مهدویت در کلام امام خمینی(ره)

انقلاب مردم ایران، نقطه شروع انقلاب بزرگ جهانی اسلام به پرچمداری حضرت حجت (ارواحنا فداه) است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد.

(صحیفه نور امام،ج 21،ص327)

امیدوارم که این انقلاب یک انقلاب جهانی بشود و مقدمه برای ظهور بقیة الله(ارواحنا له الفداء)باشد.

(صحیفه نور امام،ج16،ص131)

امید است که این انقلاب جرقه و بارقه ای الهی باشد که انفجاری عظیم در توده های زیر ستم ایجاد نماید و به طلوع فجر انقلاب مبارک حضرت بقیة الله ارواحنا له الفدا منتهی شود.

(صحیفه نور امام،ج15،ص62)

دست عنایت خدای تبارک و تعالی بر سر این ملت کشیده شده است و ایمان آنها را تقویت فرموده است که یکی از علایم ظهور بقیة الله(ارواحنا الفداه) است.

(صحیفه نور امام،ج16،ص130)

همه ما انتظار فرج داریم و باید در این انتظار خدمت کنیم.انتظار فرج، انتظار قدرت اسلام است و ما باید کوشش کنیم تا قدرت اسلام در عالم تحقق پیدا کند و مقدمات ظهور انشاالله تهیه شود.

(صحیفه نور امام،ج7،ص255)

با اتکال به خدا تبارک و تعالی و پشتیبانی صاحب این کشور ،امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) این مقصد را به آخر برسانید و خواهید رسانید.

(صحیفه نور امام،ج14،ص330)

خداوند همه ما را از این قیدهای شیطانی رها فرماید تا بتوانیم این امانت الهی(جمهوری اسلامی) را به سر منزل مقصود برسانیم و ه صاحب امانت،حضرت مهدی موعود(ارواحنا له الفداه) رد کنیم.

(صحیفه نور امام،ج18،ص472)

جنبشی که از طرف مستضعفان و مظلومان جهان علیه مستکبران و زورمندان شروع شده و در حال گسترش است،امید بخش آتیه روشن است و وعده خداوند تعالی را نزدیک و نزدیکتر می نماید. گویی جهان مهیا می شود برای طلوع آفتاب ولایت از افق مکه معظمه و کعبه آمال محرومان و حکومت مستضعفان.

(صحیفه نور امام،ج17،ص480)

سلام بر ملت بزرگ ایرا که با فداکاری و ایثار و شهادت، راه ظهور را هموار می کنند.

(صحیفه نور امام،ج21،ص325)

من امیدوار که این کشور با همین قدرت که تا اینجا آمده است و با همین تعهد و با همین بیداری که از اول قیام کرده است و تا اینجا رسانده است، باقی باشد این نهضت و این انقلاب و قیام تا صاحب اصلی انشاالله بیاید و ما و شما و ملت ما، امانت را به او تسلیم کنیم.
(صحیفه نور امام،ج15،ص230)